top of page

Business Manager Nedir?

Güncelleme tarihi: 7 Mar

Business Manager, META çatısı altında toplanan sosyal medya platformlarında sunulan hizmetleri tek bir çatı altında toplayan 2014 yılında kullanıma sunulan ücretsiz bir platformdur.

En kısa tanımıyla Business Manager Instagram ve Facebook reklamlarınızı kontrol etmenizi, çeşitli kampanyalar oluşturmanıza yardımcı olan ücretsiz platformdur. Bu platform üzerinden;


  • Instagram ve Facebook varlıklarınızı yönetebilir.

  • Reklam hesaplarınızı yönetmesi için ortaklar ekleyip, yönetebilirsiniz.

  • Reklamlarınızı Instagram ve Facebook üzerinde yayınlayabilir ve onları yönetebilirsiniz.

  • Hedef kitle yönetimi.

  • Reklam raporları oluşturma ve analizi.


 

Business Manager

Business Manager aynı zamanda Facebook ve Instagram üzerindeki ücretsiz pazarlama araçlarını detaylı bir şekilde inceleyebilip yönetebileceğiniz bir yerdir. Bu platform üzerinden reklam yönetimi, reklam raporlaması, hedef kitle analizi gibi birçok şeyi kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Her ne kadar hesaplar üzerinden Business Manager’sız reklam veriliyor olabilse de Business Manager’ın sağladığı ücretsiz özellikler sayesinde reklamlarınızı bir Business Manager Hesabı Oluşturarak daha profesyonel olarak kontrol edebilirsiniz.

 

Business Manager’ı Kimler Kullanabilir?

İşletme büyüklüğü gözetmeksizin Business Manager tüm işletmelere ücretsiz olarak sunulan bir platformdur. Bu platform üzerinden Facebook varlıklarınızı dilediğiniz gibi kontrol edebilir ve doğru potansiyel müşterilere doğru zamanda kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Business Manager Kullanılması Gereken Durumlar:

  • İşletmenizi büyütme hedefiniz olduğunda: İşletmenize en uygun kitlelere ulaşarak erişiminizi reklamlarla artırmak istiyorsanız.

  • İşletmenizi güvende tutmak istediğinizde: Business Manager ile varlıklarınız üzerinize alarak, varlıklarınız üzerinde tam kontrol elde edebilirsiniz. Yeni koruma araçlarını aktif ederek de güvenliğinizi artırabilirsiniz.

  • Erişim ve izinler üzerinde kontrol sağlamak istediğinizde: İşletme faaliyetlerinize destek olması için yaptığınız iş birliklerinde yardımcı kişilere varlıklarınız ile ilgili istediğiniz genişlikte yetki verebilirsiniz.

 


16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page