top of page

Dijital Pazarlama Nedir?

Güncelleme tarihi: 19 Mar


dijital pazarlama nedir?

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama 1990’ın sonlarına doğru internetin yavaş yavaş yaygınlaşmasıyla ilk adımlarını attı. Markaların ve kullanıcıların dijital dünyaya gittikçe daha da entegre olmasıyla birlikte bir tercih değil, gereksinim halini aldı.

Dijital pazarlamayı tanımlamak için öncelikle Pazarlama kelimesini tanımlamalıyız. Pazarlama en kısa tanımıyla, bir işletmeninin bir hizmet ve ürünü tanıtma faaliyeti olarak adlandırılır.


dijital pazarlama nedir

Dijital pazarlama ise internet üzerinden yapılan pazarlama türlerinin tümünü kapsayan pazarlama sürecidir.


Bu süreç internet üzerinden oluşturulan SEM ve SEO stratejilerinin genelini kapsar. Dijital pazarlamada temel amaç tıpkı Geleneksel Pazarlama’da olduğu gibi işletmelerin en uygun potansiyel müşterilerle etkileşim kurmasını sağlamaktır. Ancak Dijital Pazarlama, Genelsek Pazarlamanın aksine internet üzerinde ortaya çıkmasıyla birlikte birtakım avantajlarla ortaya çıkmıştır.


Dijital Pazarlama her ne kadar tek bir başlık olsa da kendi içerisinde birden çok alt başlığa ve kanala ayrılan ve sürekli farklı alternatifler ortaya çıkaran bir pazarlama şeklidir. Bu nedende yeniliğe ve değişime ayak uyduramayan işletmelerin Dijital Pazarlama’ya yeterince iyi uyum sağlayamamasını sağlamaktadır.


Dijital pazarlamaya örnekler vermek gerekirse;


Sürekli gelişen ve değişen dijital kanallarda her geçen gün daha farklı reklam çeşitleri ve müşterilerle etkileşim kurma çeşitleri ortaya çıkıyor.

 

İşletmenizi dijital dünyaya taşımak ve size en uygun potansiyel müşterilerin en doğru zamanda size kolayca ulaşmasını sağlamak için tıklayın.

 


 

 

 

23 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page