top of page

Linkedin Reklamları Nedir?

Güncelleme tarihi: 9 Mar

 

Dünyanın en büyük sosyal medya platformundan birisi olan Linkedin B2B (İşletmelere odaklanan işletmeler) çalışmakta olan işletmeler için ciddi müşteri potansiyeline sahiptir. İşletmeler bu potansiyeli Linkedin reklamlarını kullanarak değerlendirebilir.


2023 yılı sonunda Linkedin 1 milyar kullanıcıya ulaştı. Linkedin; Instagram, Facebook, TikTok gibi sosyal medya platformlarıyla karşılaştırıldığında hala az kullanıcıya sahip olsa da bu sosyal medya platformlarından farklı bir kitleye hitap etmesi onu işletmeler için ön plana taşımaktadır.


Linkdein Reklamcılık

Linkedin kullanıcılarının demografik özellikleri onu benzersiz yapmaktadır. Ayrıca bu demografik özelliklere uygun reklam kampanyaları oluşturabilmek B2B hizmet vermekte olan işletmeler için oldukça etkilidir.


Linkedin platformu iş amaçlı bir sosyal medya platformu olduğu için kullanıcılar iş unvan bilgilerini paylaşır. İşletmeler ise bu bilgileri kullanarak reklam hedeflemeleri yaparken pozisyon/unvan hedeflemeleri yapabilir.


Bu avantaj işletmelere sadece onların ürün ve hizmetlerine ilgi duyacak iş gruplarını hedeflemelerine olanak vermektedir.


Linkedin reklamları, işletmeler için yüksek nitelikli ve etkin hedef kitlelere ulaşmak için oldukça etkili seçenekler sunar. Dolayısıyla B2B işletmeler için belirli sektörde veya unvanda kişilere ulaşmak için oldukça etkilidir.

 

LinkdeIn B2B reklamcılık

LinkedIn Kampanya Yöneticisi

LinkedIn Reklam Verme Avantajları:

  • Hedefleme: LinkedIn Ads, iş unvanı, beceri, sektör, şirket büyüklüğü ve ilgi alanları gibi çeşitli kriterlere göre hedefleme yapmanızı sağlar. Bu sayede, reklamlarınızın en alakalı kişilere gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

  • Ölçümleme: LinkedIn Ads, reklam kampanyalarınızın performansını izlemenizi ve analiz etmenizi sağlayan çeşitli araçlar sunar. Bu sayede, hangi reklamların daha iyi sonuç verdiğini görebilir ve kampanyalarınızı optimize edebilirsiniz.

  • Farklı Reklam Formatları: LinkedIn Ads, metin reklamlar, görsel reklamlar, video reklamlar ve dinamik reklamlar gibi çeşitli reklam formatları sunar. Bu sayede, hedef kitlenize en uygun reklam formatını seçebilirsiniz.Linkedin Reklamlarının İşletmenize Sağlayabilecekleri;

  • Marka bilinirliğini artırmak,

  • Çeşitli reklam kampanyaları,

  • Sektör/Unvan odaklı reklam kampanyaları,

  • B2B pazarlama


Linkedin 2023 Reklam Verileri

LinkedIn, 830 milyondan fazla üyesiyle, B2B pazarlamacılar için önemli bir platformdur. 2023'te platformdaki reklamcılık faaliyetleri hakkında bazı önemli veriler şunlardır:


Kullanıcı Tabanı:

  • Toplam Üye Sayısı: 830 Milyon

  • Aktif Kullanıcı Sayısı: 260 Milyon

  • Bölgelere Göre Dağılım: - Kuzey Amerika: 180 Milyon - Avrupa, Orta Doğu ve Afrika: 220 Milyon - Asya Pasifik: 430 Milyon


Reklam Harcamaları:

Toplam Reklam Harcaması: 10 Milyar $ (tahmini)

Yıllık Büyüme: %20 (tahmini)


LinkedIn Reklam Verme

Linkdein kampanya yöneticisi üzerinden Linkdein reklamlarınızı kolayca oluşturabilirsiniz.

 

17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page