top of page
white-concrete-wall.jpg

Trendyol Evreninde

Uçuşa Nasıl Hazırlanıyoruz?

Ürün Özellikleri ve Entegrasyon

Ziyaretçiler, Trendyol evreninde alışveriş yaparken istediği ürünün bütün özelliklerini seçerek filtrelendirme işlemi yapar. Bu aşamada ürün özelliklerini Trendyol evreninin bize sunmuş olduğu detay alanlarını mümkün olduğunca doldurup, taşırmak zorundayız. 
Mürettebatımızla birlikte, sizden alacağımız direktifler doğrultusunda bütün ürün özelliklerini entegre ediyoruz. Bu entegrasyon işleminde de algoritma esaslı olmasına çok dikkat ediyoruz. Ne kadar çok detay verirsek, o kadar çok yıldız görürüz!

Anlık Bildirimler (Push Notification)

Trendyol evreninde, bir ziyaretçi bir ürünü favorilere eklerse ve o ürün indirime girerse “favori ürününüz indirime girdi” diye bir uyarı ateşi açılır.
Belirli aralıklarla ziyaretçilerinizin “favorileme” alışkanlıkları gözlemlenir ve yüksek favoriye sahip olan teçhizatlarınız üzerine kampanya kurguları yapılır. Böylece, tüketiciyi bu ürünlere ait bildirimler göndermiş oluyoruz. Bu hepimizin işine yarayabilir. 

Tüketici Değerlendirmeleri ve Tüketici Sorularının Analizi

Bizim kötü sandığımız değerlendirmeler veya yorumlar aslında bizim gemimiz açısından çok önemli fırsatlar barındırıyor. Geminize binen her ziyaretçiye çok değer vermek, zaferin kapılarını aralamaktır. Bu yüzden bu değerli tüketici görüşlerini dikkate alarak teçhizatımızı düzenlemek, benzer kitleleri gemimize katmak açısından bizim için en mantıklı seçenek olarak gözüküyor.
Aslında sorular hem size hem de bize geliyor. Hepimiz aynı gemide, aynı galaksiye yolculuk yapıyoruz en nihayetinde. Gemi envanterimize gelen yorumları haftalık olarak inceleyip, detaylı bir rapor haline getiriyoruz. Detaylı raporlama adımı sayesinde, içeriklerimizi güncelliyor, kargo ve operasyon konusunda yardımcı oluyoruz. Tabi ki hadi yaptık değil, iyileştirme raporu olarak da sizin envanterinize bırakıyoruz.

Kampanya Takipleri

Trendyol evreninde, kampanya dönemlerinde 10 kat trafik artışı, 8 kat da satış artışı gözlemlenir. Trendyol evrenindeki kampanyalara, belirli ve düzenli olarak katılım sağlamak geminizi büyütmeniz açısından size çok faydalı oluyor. Satışlarınızın artması, üst sıralara çıkmanız açısından bunu gerçekten kaçmamalısınız. 
Teçhizat kategorilerinizdeki kampanyaları düzenli bir sistemle takip edip, kâr marjlarınıza uygun olarak kampanya kurgularıyla sizin adınıza kârlılık oranlarını hesaplayıp, bu zorlu yolda yol arkadaşınız oluyoruz.


Kuponlar ve Kupon Kodları gemi odalarını ziyaret eden ziyaretçilere, Trendyol evreninin algoritmasının belirlediği kitleye, mağazayı takip edecek kitleye, ürünlerimize yorum yapacak kitleye göre oluşturulur.


Tanımlayabileceğimiz çeşitli kupon kurguları gözümüze çarpıyor. Adeta bir yıldız gibi, kuyruklu olanından. Bu kuponların her biri doğru bir yol haritasıyla birlikte kampanyanın bir parçası olarak kullanıldığı durumda, kuyruklu yıldıza dönüşüyoruz. 


Kupon kurgularının en önemli sebebi, stratejinizin belirlenerek düzenli olarak kupon takibi yaptığımız zaman trafik ve dönüşüm hedeflerimizi çok yükseltiyor. 
 

Rakip Analizi

Kategorilerinizdeki bütün gemileri ve envanterleri analiz ediyoruz. Eğer gemimizde olmayan bir eklenti bulursak, markamız için belirlediğimiz yola uygun olarak envanterimize katıyoruz. 
Kategorilerimizdeki ortalama satış fiyatı, ürün sıralamaları, karşı stratejiler geliştirme konusunda da sizlere raporlar sunarak rekabeti lehimize çeviriyoruz.

Mağaza Düzeni ve Kreatiflerin Periyodik Olarak Denetlenmesi, Güncellenmesi

Mağaza sayfamızın tasarımını haftalık olarak güncellediğimiz takdirde Trendyol evrenindeki algoritma tarafından görünürlüğümüz %20 artmaktadır. Her görünüm güncellediğimizde, ziyaretçilerimize değişiklik bildirimi gidiyor. Hepsi bizim avantajımıza.


Mürettebatımızın, grafik tasarım alanında uzman kadrosu tarafından vitrinimiz düzenli olarak yapılan yeni ürün girişi ve revizeleri doğrultusunda kategorizasyonlar, sektörel CTA’ler göz önüne alınarak güncellenir. Ürün gruplandırmaları sağlanarak ziyaretçilerimizin satın alım deneyimini iyileştirerek dönüşüm oranı yükseltilmektedir. 

Kategori Eşleştirmelerinin Sağlanması

Trendyol evrenindeki çoğu aramalar kategori bazlı yapılmaktadır.
Teçhizatınız, bu koca evrende kolay keşfedilebilsin diye tüm kategori ağacını detaylı şekilde analiz ederek; ürünlerimize en uygun kategorizasyonu yapıyoruz. Bu işlemler sayesinde satışı yapılacak ürün için en uygun ve yüksek hacimli kategoride listeleme sağladığımız için yüksek görünüm imkanı elde edebiliyoruz. 

Ürün Başlığı ve Açıklama Detaylarının SEO Uyumluluğu

Sektörünüz ile ilgili Google ve Trendyol evrenlerindeki arama motorlarında en çok aranan anahtar kelimeler, ürün başlıklarına ve açıklamalara uyarlanarak hem Trendyol hem de Google’dan gelen uzay yolu organik trafiği arttırıyoruz.

Kategori Eşleştirmelerinin Sağlanması

Trendyol evrenindeki çoğu aramalar kategori bazlı yapılmaktadır.
Teçhizatınız, bu koca evrende kolay keşfedilebilsin diye tüm kategori ağacını detaylı şekilde analiz ederek; ürünlerimize en uygun kategorizasyonu yapıyoruz uçuşa hazırlıyoruz. Bu işlemler sayesinde satışı yapılacak ürün için en uygun ve yüksek hacimli kategoride listeleme sağladığımız için yüksek görünüm imkanı elde edebiliyoruz. 

Ürün Videolarının Düzenlenmesi

Trendyol evreninde bulunan bu özellik sayesinde ürünlerin dönüşüm oranları %80’e kadar artmaktadır. Biz de gemimizi, bu özelliğin üzerine sürüyoruz, ürün kartları ile eşleştirmeleri sağlayarak dönüşüm ve görünürlük oranlarımızı arttırıyoruz. Kimse bizi görmezden gelemez!

Profesyonel Panel Reklam Yönetimi

Performans bazlı pazarlama stratejileri yaparak, Trendyol evreninde ve hiçbir yerde yakıtınızı boşa harcamıyoruz. Verimli yakıt kullanımı için, ürün, bütçe ve tıklama başına maliyet testleri yapıyoruz.
Reklamlarınız için, metotlar, kurgular deniyoruz. Sonuç aldığımız kanalların üzerine sürüyoruz ve sizin için en doğru stratejiyi belirliyoruz. Reklam yakıtınızı harcamalarını, reklam getiri oranına göre şekillendiriyoruz. Tabi ki tek seferlik değil, düzenli olarak kontrol ediyoruz.

Pusula Raporlarının Takibi ve Raporlanması

Trendyol polisinin bize sunduğu raporları inceleyip, anlamlandırıyoruz. Haftalık olarak takipleri, aylık olarak da sizinle paylaşıyoruz. Raporların incelenmesinden sonra, yeni kampanya kurguları, ürün kart iyileştirmeleri gibi gerekli aksiyonlar alıp, Trendyol evreninin en tepesine çıkmak için çalışıyoruz. 

Meta Business Manager Reklam Yönetimi 

Trendyol evreninde, mağazamız daha fazla trafik alsın diye Facebook ve Instagram üzerinden doğru stratejilerle reklam çıkarak ziyaretçileri mağazamıza çekiyoruz. Bu reklam stratejilerini düzenli takip edip, tıklama başına maliyet sonuçlarına göre optimizasyon sağlıyoruz. Böylelikle sadece Trendyol evreninden değil, bütün galaksiden trafik çekiyoruz. Bütün galaksi demek, yeni ziyaretçiler demek. Herkes için uzay gemisi, her şey için uzay yolu!

bottom of page